rekreacyjne, ogólnorozwojowe

Zabawy i gry ruchowe są bardzo lubianą formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Proponowany cykl ćwiczeń z psami obejmuje obszary rozwijające i usprawniające m.in. motorykę, percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo- ruchową, pamięć słuchową, mowę, myślenie i orientację przestrzenną.

Pies wyzwala w dzieciach dużo radości, aktywizuje je do działania, sprawia, że czują się one ważne i potrzebne. Kontakt ze zwierzęciem jest więc dla dzieci ogromnym bodźcem zachęcającym ich do pracy i nauki.

Zajęcia z wykorzystaniem czworonogów są nowością, a jednocześnie ich siła tkwi w czynniku motywacyjnym, jakim jest pies i praca wykwalifikowanych trenerów.